Opførelse af nyt skur

På vegne af Skelund IF og Skelund Tennisklub vil vi gerne sige tusind tak til Energipark Veddum Kær for en donation på 40000 kroner til opførelsen af et nyt skur til redskaber og udstyr. Vi sætter stor pris på jeres støtte og bidrag til vores klubber.

Med jeres hjælp vil vi nu kunne opgradere vores faciliteter og give vores medlemmer en bedre oplevelse. Det nye skur vil give os mulighed for at opbevare vores udstyr på en mere sikker og organiseret måde, hvilket vil gøre det lettere for vores medlemmer at finde og bruge det, de har brug for.

Endnu engang skal der lyde en tak for donationen. Vi sætter stor pris på jeres støtte og ser frem til at arbejde sammen med jer i fremtiden.

/Søren Engelhard Eriksen

Leave a Reply

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *